انجمن خیریه «قصه اسباب بازی‌ها» به شماره ثبت 40561 از وزارت کشور، در سال 1395 با هدف ارتقای سطح سلامت روان کودکان نیازمند فعالیت خود را آغاز نمود.
«قصه اسباب بازی‌ها» نهادی مردمی و کاملاً مستقل می‌باشد که تنها با حمایت دوستداران کودکان مشغول به فعالیت است. هدف ما اهدای اسباب بازی و تجهیز فضاهای بازی برای کودکانیست که داشتن اسباب بازی و استفاده از امکانات تفریحی شاید در رویایشان باشد. فرشتگان کوچکی که در پستی و بلندی های روزگار دارای حداقل امکانات برای گذران دوران کودکی خود برخوردار نبوده اند.
آموزش، تحصیل و بازی، حق کودکان است و عدم دسترسی کودکان قشر کم برخوردار و مستضعف به امکانات آموزشی و اسباب‌بازی‌های مناسب، آنها را از حق اولیه تحصیل وکسب تجربه‌های مفید زندگی محروم ساخته و زمینه ایجاد انواع اختلالات شخصیتی و روانی در ایشان را پدید می‌آورد که می‌تواند اشاعه ناهنجاری‌ها و بزه‌ها را در سنین بالاتر به دنبال داشته باشد.
در اولین قدم ما با جمع آوری اسباب بازی‌های دست دوم ضمن کمک به حفظ سلامت محیط زیست، اسباب بازی‌های استفاده شده را پس از تفکیک و تنظیف به چرخه بازی کودکان باز می‌گردانیم. نوشت افزار، کتاب داستان، کتاب کمک آموزشی، لوازم ورزشی، لباس و کلیه ملزومات کودکان مورد استفاده ما هستند.
همچنین کودکانی که اسباب بازی‌های مازاد خود را به دوستان نیازمند خود هدیه می‌کنند، بخشش را از کودکی می‌آموزند و با دریافت نشان بخشش حس ارزشمند کاری که انجام داده‌اند را بیش از پیش تجربه می‌کنند.